Krok do wspaniałej przygody!

Południowy Tyrol szczególnie się wyróżnia. To właśnie tutaj 16 000 km imponujących szlaków turystycznych pozwala na odkrycie wielu cudów natury, a na każdym kroku można natknąć się na coś, co zachwyci Cię jej pięknem. Region ten, położony w samym sercu Dolomitów, można również nazwać eldorado dla miłośników wspinaczki.

Przejdź się!

Wybierz się na wędrówkę w Południowym Tyrolu, znajdującym się w sercu słonecznych Dolomitów i zachwyć się niezwykłą przyrodą!

Szlaki Południowego Tyrolu są pełne skalistych szczytów i dolin. Alpejski klimat regionu Ortler, płaskowyże Seiser Alm, niezwykła aura Dolomitów, winnice oraz trasy tematyczne sprzyjają pieszym wędrówkom. Duża baza schronisk zachęca do wypoczynku, smakowania lokalnych potraw, a także wycieczek przez szlaki Meraner Höhenweg lub Dolomiten Höhenweg położonych wśród wspaniałej przyrody.  

Odkryj ciekawe trasy!
Wybierz to, co najlepsze!

Esencja wędrowania w Południowym Tyrolu, czyli miejsca i atrakcje, których nie można przegapić:

 • Malowniczy szlak Adolfa Munkela u podnóża masywu Geisler to jedna z najbardziej widowiskowych tras w Dolomitach. Zobacz sam! 
 • Szlak Waalwege wzdłuż starych kanałów Val Venosta/Vinschgau i Merano/Meran to idealna trasa dla rodzin i początkujących. Odkryj więcej! 
 • Szlak Dolomity UNESCO Geotrail opowiada o powstaniu skalistego archipelagu na tropikalnym morzu ponad 200 mln lat temu. Poznaj tę historię!
Wspinaczka w Południowym Tyrolu

Południowy Tyrol to raj dla miłośników górskich wrażeń. Bogactwo szlaków wspinaczkowych zapewni fantastyczną przygodę!

Słynne 3 Zinnen w dolinie Alta Pusteria/Hochpusteral i turnie Vajolet w masywie Rosengarten to tylko część atrakcji wspinaczkowych Południowego Tyrolu. Poza naturalnymi ścianami górskimi oraz trasami via ferrata, znajdują się tutaj liczne ośrodki wspinaczkowe ze ścianami o różnych poziomach trudności i rodzajach skał. A dla dzieci – parki linowe. 

Sprawdź szlaki!
Jak dotrzeć do Południowego Tyrolu?
 • Samochodem
  Dojazd trasą Brennerpass lub „drogą brennerską" (Brennerstraße). Podróż z Warszawy zajmie 15, a z Krakowa – 11 godzin.  
 • Samolotem
  Lotniska położone najbliżej Południowego Tyrolu są w Innsbrucku lub w Weronie. Inne znajdują się w Monachium, Wenecji, Treviso, Bergamo i Mediolanie.
 • Pociągiem
  Do wyboru mamy dwie trasy: Monachium – Innsbruck – Brennero/Brenner – Bolzano/Bozen oraz Wiedeń – Salzburg – Innsbruck – Brennero – Bolzano.
Zapisz się na newslettera

Najlepsze oferty wyjazdowe miesiaca Wskazówki do Twojego wyjazdu do Południowego Tyrolu Niesamowite zdjęcia i filmy wideo

Podróżuj bezpiecznie