Krok do wspaniałej przygody!

Południowy Tyrol, położony w północnych Włoszech, w sercu wpisanych na listę UNESCO Dolomitów, to region bogaty przyrodniczo i słoneczny przez 300 dni w roku. Przyciąga 13000 km szlaków turystycznych i wymarzonymi warunkami do uprawiania wędrówek, trekkingu i wspinaczki!

Przejdź się!

Wybierz się na wędrówkę w Południowym Tyrolu, znajdującym się w sercu słonecznych Dolomitów i zachwyć się niezwykłą przyrodą!

Malownicze szlaki w Południowym Tyrolu to krajobraz pełen skalistych szczytów i dolin. Alpejski klimat w regionie Ortler, rozległe płaskowyże Seiser Alm, niezwykła aura Dolomitów, winnice oraz szlaki tematyczne idealnie nadają się na piesze wędrówki.

Duża baza schronisk położonych wśród szczytów, gdzie można odpocząć, kosztując lokalnych potraw, zachęca również do wielodniowych wycieczek przez szlaki Meraner Höhenweg lub Dolomiten Höhenweg, osadzonych we wspaniałych okolicznościach przyrody.

Odkryj ciekawe trasy!
Wybierz to, co najlepsze!

Esencja wędrowania w Południowym Tyrolu, czyli miejsca i atrakcje, których nie można przegapić:

  • Widoki ze szlaku Adolfa Munkela, u podnóża grupy górskiej Geisler, zapierają dech w piersiach. To jedna z najbardziej spektakularnych tras w Dolomitach.
  • Waalwege to łagodny szlak wzdłuż historycznych kanałów irygacyjnych, położony w obszarze Vinschgau/Val Venosta oraz Merano/Meran i okolicach. Idealny dla rodzin i osób preferujących łatwiejsze szlaki.
  • Dolomity UNESCO Geotrail to szlak tematyczny, opowiadający o powstaniu skalistego archipelagu na tropikalnym morzu ponad 200 mln lat temu. Trasa wiedzie od wąwozu Bletterbachschlucht niedaleko Bolzano/Bozen przez serce Dolomitów do Sesto/Sexten w wakacyjnym regionie 3 Zinnen Dolomity.
Wspinaczka w Południowym Tyrolu

Południowy Tyrol to raj dla miłośników górskich wrażeń. Bogactwo szlaków wspinaczkowych zapewni fantastyczną przygodę!

Słynne 3 Zinnen w dolinie Alta Pusteria/Hochpusteral czy turnie Vajolet w masywie Rosengarten, to tylko część atrakcji wspinaczkowych w Południowym Tyrolu. Możliwości jest co niemiara.

Poza naturalnymi ścianami górskimi, szlakami via ferrata ( „żelazna droga"), znajdują się tutaj liczne ośrodki wspinaczkowe ze ścianami o różnych poziomach trudności oraz rodzajach skał (gnejs, granit, porfir, marmur). A dla dzieci – parki linowe.

Sprawdź szlaki!