Jedzenie i wino w Południowym Tyrolu

Dzięki wspaniałemu położeniu Południowy Tyrol zapewnia nie tylko 300 słonecznych dni w roku i krajobraz Dolomitów, lecz także wyjątkowe połączenie kuchni śródziemnomorskiej i alpejskiej. Naturalne współistnienie specjałów z obu tradycji kulinarnych w Południowym Tyrolu skutkuje wyjątkowymi smakołykami gastronomicznymi. Domowe odmiany makaronów, aromatyczny boczek i delikatne przystawki są dopełnieniem wyśmienitych win w restauracjach nagrodzonych 25 gwiazdkami Michelin.

W wielu smakach

W Południowym Tyrolu można raczyć się różnorodną kuchnią od alpejskich chat po restauracje z prestiżowymi gwiazdkami Michelin.

W alpejskich chatach nietrudno znaleźć typowe dla regionu przekąski, które lokalni mieszkańcy określają jako „marende”. Tradycyjna wędzona szynka, kiełbasa oraz ser podawane są razem z winem w otoczeniu górskich krajobrazów. Wśród bogatej i pełnej kontrastów kuchni Południowego Tyrolu znajdziemy również 19 restauracji nagrodzonych 25 gwiazdkami Michelin.

Odkryj lokalną kuchnię!
Niebo dla podniebienia

Poznaj najlepsze miejsca dla kulinarnych podróżników i poczuj klimat południowotyrolskiej kuchni!

 • Zajrzyj do Südtiroler Gasthaus, sieci 36 zajazdów i restauracji specjalizujących się w tradycyjnej kuchni Południowego Tyrolu. Sprawdź, co w menu! 
 • Poznaj pasjonatów wina w hotelach Vinum Hotels Südtirol i odkryj jeden z najstarszych regionów winiarskich. Przenieś się do krainy winiarstwa! 
 • Rozkoszuj się wspaniałym widokiem Dolomitów i zasłużonym wypoczynkiem po wędrówce do jednej z wielu bacówek czy górskich halZrób sobie przerwę 

 

Południowotyrolskie produkty

Odkryj tradycyjne produkty przygotowywane od pokoleń przez lokalnych rolników, które wyróżniają się niepowtarzalnym smakiem.

Tajemnicą południowotyrolskich produktów są tradycyjne metody ich przygotowywania, a także łagodny klimat, żyzna gleba i alpejskie otoczenie, które wpływają na wyjątkowy smak jabłek, win, mleka oraz specku (wędzonej szynki). Tutejsze wina są nagradzane na całym świecie i powstają z ponad 20 odmian winogron, takich jak Vernatsch, Lagrein i Gewürztraminer. 

Poznaj smaki!
Jak dotrzeć do Południowego Tyrolu?
 • Samochodem
  Dojazd trasą Brennerpass lub „drogą brennerską" (Brennerstraße). Podróż z Warszawy zajmie 15, a z Krakowa – 11 godzin.  
 • Samolotem
  Lotniska położone najbliżej Południowego Tyrolu są w Innsbrucku lub w Weronie. Inne znajdują się w Monachium, Wenecji, Treviso, Bergamo i Mediolanie.
 • Pociągiem
  Do wyboru mamy dwie trasy: Monachium – Innsbruck – Brennero/Brenner – Bolzano/Bozen oraz Wiedeń – Salzburg – Innsbruck – Brennero – Bolzano.
Zapisz się na newslettera

Najlepsze oferty wyjazdowe miesiaca Wskazówki do Twojego wyjazdu do Południowego Tyrolu Niesamowite zdjęcia i filmy wideo

Podróżuj bezpiecznie