Południowy Tyrol dla rowerzystów

Nastrojowe szlaki rowerowe, położonego w północnych Włoszech, słonecznego Południowego Tyrolu, w tym niezwykły krajobraz wpisanych na listę UNESCO Dolomitów oraz doliny Val Venosta/Vinschgau, są idealne dla kolarstwa górskiego i szosowego. Specjalnie dostosowana infrastruktura, a także możliwość przesiadki z roweru na pociąg, pozwalają na wygodne zwiedzanie regionu.

Magia kolarstwa górskiego

Pokonaj setki kilometrów tras górskich i zjazdowych na szlakach rowerowych w Południowym Tyrolu!

W tym miejscu znajduje się wszystko, czego potrzebuje miłośnik kolarstwa górskiego. Malownicze szlaki, atrakcyjne tory rowerowe, wypożyczalnie i wyciągi przyjazne rowerzystom, a ponadto duża oferta wycieczek rowerowych na różnych poziomach trudności.

Południowy Tyrol oferuje sporą bazę specjalnych hoteli dla rowerów (Bikehotels Südtirol) i schronisk górskich, dających możliwość wypoczynku nawet na szlaku.

Zaplanuj podróż rowerem!
Którędy droga? – 3 wskazówki dla rowerzystów

Odkryj trzy najciekawsze trasy rowerowe w Południowym Tyrolu!

  • Holy Hansen trail to bogata przyrodniczo trasa rowerowa położona w Parku Narodowym Stilfser Joch i rezerwacie Val Venosta.
  • Wine & Bike. Trzy malownicze trasy na najstarszej włoskiej drodze winnej wzdłuż rzeki Adige oraz sadów rosnących w dolinie to coś dla fanów nieśpiesznych przejażdżek.
  • Szlak rowerowy Pustertal to trasa dla miłośników całodniowych przejażdzek i rodzin. Dla początkujących i doświadczonych. Prowadzi z Rio Pusteria/Mühlbach przez Brunico/Bruneck aż do San Candido/Innichen.
Kolarstwo szosowe w Połudiowym Tyrolu

Odkryj zapierające dech w piersiach trasy rowerowe, położone w zjawiskowym górskim otoczeniu!

Miłośnicy kolarstwa szosowego znajdą w Południowym Tyrolu wiele wspaniałych miejsc. Przełęcze Timmelsjoch, Penserjoch, Passo Sella, Stilfserjoch, Staller Sattel i Jaufenpass wypełnią drogę zaskakującymi zwrotami akcji.

Oprócz zachwycających krajobrazów z tras umiejscowionych na wysokości ponad 2000 m, rowerzyści znajdą również utwardzone ścieżki w dolinach Vinschgau, Eisacktal i Pustertal, Burggrafenamt oraz Bolzano/Bozen i okolicach.

Sprawdź trasy rowerowe!