Góry atrakcji w Południowym Tyrolu!

Osłoneczniony przez 300 dni w roku Południowy Tyrol leży w północnych Włoszech, w sercu wpisanych na Listę UNESCO Dolomitów. To skrywana przez podróżników kraina niezwykłych krajobrazów i aktywnego wypoczynku, łącząca alpejski klimat i śródziemnomorski styl życia. To miejsce idealne dla pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych oraz relaksu w naturze, SPA, przy doskonałym jedzeniu i winie.

Niezapomniane wędrówki!

Miłośnicy przyrody, doświadczeni wędrowcy, wielbiciele smaków – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Południowy Tyrol to aż 13 000 km szlaków turystycznych, idealnych na wielodniowe wycieczki. Różnorodne trasy tematyczne, poświęcone tradycjom, legendom oraz przyrodzie regionu, sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi podczas wakacji w otoczeniu niesamowitego krajobrazu.

Odkryj nowe szlaki!
Rowerowe przygody

A gdyby tak zwiedzić Południowy Tyrol na dwóch kółkach? To raj zarówno dla rowerzystów górskich, miłośników łagodnych tras, jak i rodzin.

Północny region Włoch jest pełen oznakowanych szlaków, ścieżek położonych w malowniczych dolinach, tras downhillowych, bike parków i wyciągów przyjaznych rowerzystom. Zwiedzanie ułatwiają liczne wypożyczalnie oraz możliwość przesiadki na pociąg.

Znajdź niezwykłe trasy!
Zasmakuj w Południowym Tyrolu!

Pyszna kuchnia tradycyjnych alpejskich chat i aż 19 restauracji wyróżnionych gwiazdkami Michelin.

Oryginalny charakter lokalnej tradycji kulinarnej to połączenie alpejskich potraw, kuchni śródziemnomorskiej i włoskiego stylu życia. Region słynie ze specku, jabłek oraz wina produkowanego w ponad 150 winiarniach. Oprócz domowego makaronu i pierogów, w wolnych chwilach można raczyć się aperitifem, a także pobudzającą caffè macchiato.

Poznaj wyjątkowe smaki!
Tutaj poczujesz się dobrze!

Czerpanie z naturalnych produktów podczas tradycyjnych zabiegów relaksacyjnych oraz wypoczynek blisko natury to południowotyrolski przepis na dobre samopoczucie.

Wyjątkowe okoliczności przyrody regionu sprzyjają wyciszeniu i przywróceniu wewnętrznej harmonii. Także pobyt w nowoczesnych hotelach wellness oraz Termach Merano zapewni długotrwały relaks. Podczas zabiegów SPA wykorzystuje się tu lokalne produkty, takie jak: jabłka, wino, mleko i olejek sosnowy.

Odszukaj oazę spokoju!
Jak dotrzeć do Południowego Tyrolu?
Wybierz najwygodniejszy dla Ciebie wariant!
  • Samochodem

    Dojazd trasą Brennerpass lub „drogą brennerską" (Brennerstraße). Podróż z Warszawy zajmie 15, a z Krakowa – 11 godzin.  

  • Samolotem
    Lotniska położone najbliżej Południowego Tyrolu są w Innsbrucku lub w Weronie. Inne znajdują się w Monachium, Wenecji, Treviso, Bergamo i Mediolanie.
  • Pociągiem
    Do wyboru mamy dwie trasy: Monachium – Innsbruck – Brennero/Brenner – Bolzano/Bozen oraz Wiedeń – Salzburg – Innsbruck – Brennero – Bolzano.